דבר המנהל לפתיחת שנת הלימודים תשע"ח

קהילה יקרה שלום

זה אמיתי, מחר נפתחת שנת הלימודים! שמח ונרגש להתחיל את שנת הלימודים מחר, צוות בית הספר עבד בימים האחרונים במרץ רב בהכנות לקראת השנה החדשה וזו הזדמנות כפולה עבורי לברך אותם על העשייה הנפלאה לקראת הפתיחה ועל קבלת הפנים החמה שקיבלתי מהם. מודה גם לכל אותם הורים שהיו ועזרו בימים אלה.  

שנה חדשה היא תמיד אפשרות לשינוי והתחדשות, זוהי הזדמנות גדולה להשאיר מאחור את מה שפחות אהבנו והיה פחות מוצלח עבורינו ולאמץ דברים חדשים. אני מאחל לכולם כפרטים וכקהילה להצליח למצוא דברים טובים, חדשים, שאיפות לשנה החדשה ולהגשים אותם. ברמה האישית לי יש חלומות רבים שאני מאוד מקווה שיתחברו לעוד חלומות רבים של תלמידים הורים ומורים בקהילה ושנפעל יחד להגשימם השנה. לחלום זה מאוד חשוב ואנחנו חייבים לעצמינו ולקהילה להשאיר זמן ומקום לחלומות , בכדי להגשים את החלומות נצטרך לחבר גם תהליכים של תכנון וכמובן גם ביצוע. 

בתפיסתי בכדי להגשים חלומות אנו זקוקים לשותפים, קודם כל ברשויות השונות (עיר ומשרד החינוך), בבתי ספר דומים ובגורמים אחרים, אני עסוק ביצירת שותפיות וקורא לכל אנשי הקהילה שיש להם מחשבות על שיתופים אפשריים ליצור קשר ולהניע מהלכים. 

בשלב זה אחבר במספר מילים למציאות של פתיחת השנה. בשנה זו אנו מצווים לערוך צמצומים רבים בתקציב, מסיבות שונות גם תהליך ההסדרה וגם קיצוץ בתקן הכיתות של בית הספר. את הקיצוצים נרגיש בשני דברים בולטים. הראשון פורסם במכתב הפרידה של קודמתי, רוני. בלום, שינוי בלוח הצלצולים של בית הספר, שמטרתו היתה ניצול נכון יותר של שעות העבודה בכדי להוסיף שעות הוראה וחונכות. והשני הוא ירידה בהצע השיעורים בנקודות שונות במערכת. 

הודעות: מחר נתחיל את יום הלימודים הראשון בשעה 8:15 בשעה 9:30 יתקיים טכס פתיחת שנה, כל הקהילה מוזמנת. יום הלימודים הראשון יסתיים בשעה 12:00. 

בברכת שנה טובה  

רמי